Style Selector

Choose your layout style


Choose site primary color


Patterns for boxed version


Images for boxed version

امروز : 1402/1/1

فرایند اجرای تبلیغات

فرایند اجرای تبلیغات

فرایند اجرای تبلیغات

فرایند اجرای تبلیغات چیست و چگونه می توانیم یک سیر تبلیغات موثر داشته باشیم  و طراحی تبلیغات مناسبی را ارائه دهیم؟ موارد موثر زیادی میتواند در برنامه ریزی های ما قرار بگیرد مانند بودجه تبلیغات و در نظر گرفتن محدودیت های مکانی و زمانی ، نوع کار و …

اما برای یک کسب و کار که  تصمیم دارد به بقای خود در یک نمودار به روی رشد قرار بگیرد، اول از همه ایجاد نگرش همیشه تبلیغاتی است، به این معنی که در هر شرایطی شما نیاز به تبلیغ دارید چه در زمان رکود و چه زمان صعود و رشد یک کسب و کار.

در فرآیند بازاریابی ، بحث مدیریت آن یکی از اصول اولیه است. مدیریت بازاریابی از ابعاد گوناگونی در کتب مختلف تحلیل شده است و در نهایت با نگرش کلی موارد را جمع بندی کرده و به صورت خلاصه به شکل زیر ارائه می دهیم تا پیرامون  آن به فرآیند اجرای تبلیغات بپردازیم.

ابعاد مدیریت بازاریابی به صورت کلی به نه مرحله تقسیم بندی میشود

فرآیند تبلیغات و بازاریابی

همانطور که گفتیم مهم ترین عامل گزینه بازار گرایی است که گرایش به بازار و نیاز مشتریان اولین ویژگی بازاریابی جدید است.

یعنی شما تمایل به بازار داشته باشید و آن را به یک فرهنگ تبدیل کنید در مجموعه خود به آن بپردازید و تبلیغات و بازار را نبض اصلی کسب و کارتان قرار دهید. باقی موارد هم بسیار واضح و روشن  است که خود را منطبق با بازار روز قرار دهید اطلاعات تان را به روز نگه دارید و  بازارهای جهانی را مورد مطالعه قرار دهید و متقاضی و مصرف کننده را مورد تحلیل خود قرار دهید تا بتوانید نیاز ها را درک کرده و عرضه مناسبی از آن نیاز را داشته باشید.

پس این ابعاد را در قدم اول مورد بازبینی و بررسی قرار دهید سپس پا به عرصه برنامه ریزی و فرآیند اجرایی تبلیغات و بازاریابی بگذارید. در ادامه به فرآیند اجرای تبلیغات میپردازیم.

فرآیند تبلیغات به این معناست که شما در عملیات متقاعد کردن مشتری روشی بهینه را انتخاب کنید تا بتوانید موثر واقع شوید و کسب و کار شما با فروش عالی به سود مود نظرتان برسد هرچند که در این راه ممکن است فروش به حد بیش از انتظارتان برسد و  اصلا باورتان نشود که چگونه توانسته اید به این حد مطلوب سود دهی برسید.

به صورت واضح و تیتر وار میتوانیم بگوییم فرآیند اجرای تبلیغات به صورت زیر ارائه می گردد:

  • تحلیل بازار
  • مشخص کردن هدف
  • مشخص کردن بودجه و میزان هزینه درنظر گرفته شده
  • طراحی تبلیغ
  • انتخاب رسانه تبلیغات
  • بررسی میزان بازخورد
  • و ادامه چرخه (منوط به شرط)

در مرحله تحلیل بازار شما باید اول بررسی کنید که آیا کالا و یا خدمتی که میخواهید ارائه دهید آیا خصوصیات نیازمندی مشتری را دارد و میتواند با موفقیت رو به رو شود شاید با یک بررسی اولیه بتوانید آن را تغییر دهید و یا احساس کنید میتوانید نیاز جدیدی در مشتری خود ایجاد کنید.

هدف خود را در مرحله بعد مشخص کنید و آن را کتبا بنویسید برای خودتان، اینکه میخواهید از این راه چه مقدار سود ببرید و منفعت مالی ما جزوی از این اهداف هست یا در مقابل آن در مراحل اولیه به دنبال منفعت مالی نیستید و فقط میخواهید برند سازی کنید که البته برند سازی هم پیش نیاز همان منفعت مالی و سود از فروش است که مرحله به مرحله با آن میرسید.

حال باید بدجه خود را مشخص کنید، این کار بتعث میشود در زمان و رسیدن به هدف بهینه عمل کنید یعنی بهترین روش را در کوتاه ترین زمان انتخاب کنید و هزینه ها هم با برنامه ریزی خرج می شود. در صورتی که به مدیر تبلیغات اشتباه گزارش دهید مطمئنا به نتایج مطلوب نمی رسید.هزینه و میزان بودجه اولیه در فرآیند تبلیغات بسیار مهم است.

حال مدل تبلیغاتی شما بر اساس بودجه طراحی میشود از یک تبلیغ و تیزر تبلیغاتی تلویزیونی تا بیلبورد تبلیغاتی تا تبلیغات آنلاین و حتی تیلیغات سنتی و تراکت تبلیغاتی.

سپس باید رسانه خود را انتخاب کنید که البته همه به برنامه ریزی مرحله قبل بر میگردد مثلا اگر تبلیغات آنلاین را انتخاب کنید و میزان بودجه شما مشخص شده و بازار هدف معلوم باشد گزینه های مختلفی در اختیار شما قرار میگیرد اینکه رسانه ها با تعداد مخاطب و حتی نوع مخاطب تفکیک شده است مثلا مخاطب اینستاگرام باشد یا مخاطب وب سایت های خبری و …

یا تبلیغات تلویزیونی با بودجه های متفاوت و ساعات پخش مختلف، به طور مثال اگر یک اسباب بازی را میخواهید تبلیغ کنید وسط یک برنامه ورزشی بزرگسال با هزینه زیاد تبلیغات کاری غیر منطقی است و باید راه مناسب برای شما منتخب شود.

در بررسی میزان بازخورد تمامی روش های اجرایی را مورد بررسی قرار میدهید به کسب و کار و میزان فروش خود توجه میکنید تمامی موارد را در مورد بازبینی قرار میدهید شاید در جایی نباید کاری را انجام می دادید و خوب در این مرحله آن را رفع نقص میکنید تا در ادامه چرخه فرآیند تبلیغات آن مورد را اجرا نکنید و کار را به مراحل خوبی برسانید.ادامه چرخه حیات این زنجیره و فرایند فقط به شرط بازدهی عالی و از بین بردن خطاهای کار است.

در این مقاله به صورت کلی شما را با نحوه فرآیند اجرای تبلیغات آشنا کردیم در مقالات آینده به جزییات بیشتر می پردازیم و موارد را به صورت تفکیک شده در اختیار شما قرار خواهیم داد.